DR. DT. NUR İSKENDER

DR. DT. NUR İSKENDER

1975 yılında Erzurum'da doğmuştur. İlk ve ortaöğrenimini Erzurum Anadolu Lisesi'nde tamamlamıştır. 1998 yılında Ankara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi'nden mezun olmuştur. Atatürk Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Restoratif Diş Tedavisi Ana Bilim Dalı’nda "Amalgam Dolguların Plazma ve Tükürük Cıva Konsantrasyonları ve Bazı Antioksidan Seviyeleri Üzerine Etkileri" konulu tez projesi ile doktora eğitimini 2006 yılında tamamlamıştır.


2007 yılında Yeditepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi'nde Restoratif Diş Tedavisi Ana Bilim Dalı’nda öğretim görevlisi olarak görev almıştır, estetik diş hekimliği üzerine eğitim ve bilimsel çalışmalarda bulunmuştur. Estetik diş hekimliğindeki klinik deneyimlerini Bayındır Sağlık Grubu Hastaneleri, Eurodent Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi ve Medicana International Ankara Hastanesi'nde devam ettirmiştir. 


Birçok ulusal ve uluslararası kongre ve sempozyuma katılmıştır, uluslararası düzeyde kabul görmüş hakemli dergilerde yayınları bulunmaktadır. Estetik Diş Hekimliği Akademisi Derneği, CADA (Computer Aided Dentistry Academy) dernekleri üyesidir. 
Adeziv diş hekimliği ve bonding uygulamaları üzerine bilimsel bilgi ve tecrübelerini klinik çalışmalarına aktarmaktadır. Kompozit venerler, bilgisayar destekli diş hekimliği uygulamaları, dijital gülüş tasarımı ve porselen lamina restorasyonları klinik ilgi alanları arasındadır.