DR. DT. DUYGU AYTAÇ

DR. DT. DUYGU AYTAÇ

1981 yılında Ankara'da doğmuştur. İlk, orta ve lise öğrenimini TED Ankara Koleji'nde tamamladıktan sonra 2003 yılında Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi'nden mezun olmuştur. 2009 yılında Ankara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi; Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Ana Bilim Dalı'nda "Antikoagüle Edilmiş ve Diyabetik Denek Hayvanlarında Diode Lazerin Yara İyileşmesi ve Kanama Kontrolü Üzerine Etkilerinin İncelenmesi" konulu tez projesi ile doktorasını tamamlamıştır. 


Akademik çalışmalarına Eskişehir Osmangazi Üniversitesi; Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Ana Bilim Dalı'nda öğretim üyesi olarak devam etmiştir. Ağız, diş ve çene cerrahisi ve dental implantoloji ile ilgili klinik deneyimlerini Koru Sağlık Grubu Ankara Hastanesi'nde sürdürmüştür. Ulusal ve uluslararası kongre ve sempozyumlara katılmış olup konuşmacı olarak da yer almıştır. 


Uluslararası düzeyde kabul görmüş hakemli dergilerde birçok yayını bulunmaktadır. Araştırma alanları implantolojide bilgisayar destekli modelleme, implantolojide sonlu elemanlar analizleri ve dental lazer uygulamalarıdır. 


2015 yılında RWTH Aachen Üniversitesi'nin diş hekimliğinde lazer tedavi yöntemleri üzerine 'Mastership' programını tamamlamıştır. Avrupa Oral ve Maksillofasiyal Cerrahi Derneği, Türk Oral ve Maksillofasiyal Cerrahi Derneği, Ağız ve Çene-Yüz Cerrahisi derneklerine üyelikleri bulunmaktadır. Diş eti estetiği, yumuşak doku yönetimi, kemik ogmentasyonları, ortognatik cerrahi, oral patolojiler, ve üç boyutlu implantoloji uygulamaları klinik ilgi alanları arasındadır.