Zirkonyum Kaplama

Zirkonyum Kaplama

Zirkonyum kaplamaların avantajları nelerdir?
Işık geçirme özelliği ile doğal dişe yakın olan zirkonyum kaplamalar, diş eti ile bir bütünlük oluşturarak daha doğal bir görünüm oluşturmaktadır. Estetik ve sağlamlığı buluşturan zirkonyum kaplamaların birçok avantajı bulunmaktadır. 

Zirkonyum kaplamaların metal-seramik kuronlara göre hangi üstünlükleri vardır?
-Zirkonyum kaplamalar, estetiğin önemli olduğu dişin ön bölgelerinde ışık geçirgenliği sayesinde doğal bir görüntü verir. Metal-seramik kuronlar bu anlamda tam bir estetik sonuç vermemektedir. 

-Zirkonyum kuronlarda dual siman adı verilen mekanik ve kimyasal yapıştırıcılar kullanılmaktadır. Tutuculuğu artıran bu yöntem, dişlerin düşerek kırılmasını önlemektedir.  

-Bazı hastalarda alerjik reaksiyonlara neden olan nikel maddesi, metal-seramik porselenlerin altyapısında kullanılmaktadır. Zirkonyumda ise kullanılan malzemeler ağız içi dokularla birebir uyumludur. 

-Metal-seramik porselenlerde diş- diş eti sınırında koyu renkli çizgi görünmektedir. Zirkonyum kuronlarda bu tarz bir çizgi oluşmamaktadır.

-Metal-seramik kuronlar, diş eti çekilmelerinin yaşandığı durumlarda kötü bir görüntü oluşturabilmektedir. Zirkonyum kaplamalarda ise böyle bir durum oluşmamaktadır.